Uczniowie wracają do szkół? Tylko częściowo!

Przywrócone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla klas I-III

Od 25 maja 2020 r. do szkół wrócą zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Szkoły jednocześnie będą miały możliwość prowadzenia zajęć dydaktycznych dla klas nauczania początkowego (klasy I-III). Decyzyjność oraz odpowiedzialność w kwestii wyboru formy prowadzenia zajęć (stacjonarnie w szkole lub zdalnie) leży już w rękach dyrektorów poszczególnych szkół. MEN podtrzymuje bowiem obowiązek realizowania podstawy programowej.

Konsultacje dla uczniów ósmych klas podstawówki

Również od 25 maja 2020 r. ósmoklasiści wszystkich szkół podstawowych (także szkół specjalnych) otrzymają możliwość skorzystania z konsultacji z nauczycielami wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Priorytetem będą te przedmioty, z których pomiędzy 16 a 18 czerwca uczniowie będą zdawać egzamin ósmoklasisty. Pamiętajmy jednak, iż konsultacje będą dobrowolne dla ucznia. Jeżeli jednak rodzice lub uczeń zgłoszą takowe zapotrzebowanie do dyrekcji szkoły to ta będzie zobowiązana do ich zorganizowania. Wymiar konsultacji będzie dostosowywany do potrzeb uczniów oraz warunków jakimi dysponuje dana szkoła.

Konsultacje dla maturzystów od 25 maja br.

Tegoroczni maturzyści od dzisiaj (tj. 25 maja 2020 r.) mogą korzystać z konsultacji szkolnych. Niestety w przeciwieństwie do ósmoklasistów dla maturzystów nie przewidziano obowiązku organizacji zajęć przez dyrekcję i nauczycieli kiedy zostanie zgłoszona taka potrzeba. Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Zdrowia dopuszcza jedynie taką możliwość i apeluje do placówek szkolnych o przychylne traktowanie próśb swoich tegorocznych absolwentów.

Pozostali uczniowie od 1 czerwca br.

Uczniowie pozostałych klas szkół będą mogli od 1 czerwca korzystać z dobrowolnych konsultacji na terenie szkoły. Tutaj podobnie jak w przypadku uczniów klas VIII dyrekcja po otrzymaniu zgłoszenia od rodziców lub uczniów będzie zobowiązana do organizacji konsultacji indywidualnych i podobnie ich wymiar będzie dostosowany do warunków i potrzeb ucznia.

Spodobal Ci sie ten artykuł? Podziel sie nim ze znajomymi!

Tagi: