Niepubliczne Przedszkole “Pluszak”

Dane kontaktowe: ul. Przykop 4
64 - 320 Buk
Tel.: 665 657 952 WWW: nie podano Ocena przedszkola: 6 / 10 (30 oddanych głosów)
Wyświetleń: 3221

O przedszkolu

Nasze przedszkole jest publiczną placówką prowadzoną przez miasto Poznań. Mieścimy się w centrum osiedla Przyjaźni w sąsiedztwie Żłobka oraz Szkoły Podstawowej.

Zajmujemy dwupoziomowy budynek wolnostojący. Posiadamy 5 sal dziennego pobytu, wyposażonych w zabawki, pomoce dydaktyczne i estetyczne meble, które stale wzbogacamy i uatrakcyjniamy. Do każdej z sal przynależy łazienka do dyspozycji dzieci. Posiadamy funkcjonalną szatnię oraz bawialnię wyposażoną w mini plac zabaw dla dzieci.

Przedszkole otoczone jest dużym ogrodem wyposażonym w ekologiczny plac zabaw dostosowany do potrzeb rozwojowych dzieci. Ogród systematycznie wzbogacamy o nowe rośliny. Przeznaczony jest on nie tylko do zabaw, zajęć ruchowych, badawczych czy warsztatów, ale stanowi również idealne miejsce spotkań i imprez integrujących placówkę ze środowiskiem.

Posiadamy fachową, stale podnoszącą kwalifikacje zawodowe i doskonalącą swój warsztat pracy kadrę pedagogiczną: 10 nauczycielekprowadzących grupy, wspomaganych przez pracowników obsługi. Ponadto logopedę, katechetę i nauczycielkę gimnastyki korekcyjnej. Z dziećmi pracują także: nauczyciel rytmiki, psycholog oraz lektor języka angielskiego.

Grupy:

 • Motylki –dzieci 4 letnie
  Wesołe Motylki – to my, zespół 13 dziewczynek i 12 chłopców stanowi grupę 4 – latków. W naszej grupie sprzyja dobra atmosfera, charakteryzująca się życzliwością i zaufaniem. Nasze panie przygotowują nam ciekawe zabawy, zajęcia plastyczne, matematyczne oraz ruchowe, dzięki którym wzmacniamy swoją aktywność i uruchamiamy naszą pomysłowość.
 • Tygrysy – dzieci 3 letnie
  Jesteśmy najmłodszą grupą w przedszkolu, nazywamy się Tygryski.
  Uczymy się malować, rysować, wycinać i kleić, biegać i skakać, tańczyć i śpiewać. Podobno dzieci bywają niegrzeczne czasem, lecz to nie u nas, to gdzieś za lasem. W naszej sali, w czterech kątach, każdy sam po sobie sprząta. Tu kolegów mamy wielu, wspólnie bawimy się. Już nie wiemy co to nuda, dobrze nam razem, czy słońce, czy deszcz, czy chcesz z nami bawić się też?
 • Delfiny – dzieci 4, 5 letnie
  Nazywamy się DELFINY, chętnie razem się bawimy!
  Nasz gatunek jest wyjątkowo inteligentny. Porozumiewamy się za pomocą dźwięków, określanych jako język delfinów. Uwielbiamy gry i zabawy językowe i ćwiczenia ruchowe. W czasie relaksu chętnie słuchamy bajek czytanych przez nasze Panie Delfinkowe. Jak przystało na prawdziwe delfiny śpimy z jednym okiem otwartym unosząc się” na wodzie”. Polujemy, malujemy, rysujemy ,figlujemy, ale zawsze razem się trzymamy, by się nigdy nam nic nie stało. Panie Delfinkowe otaczają nas młodych „płaszczem ochronnym”. Żaden rekin nam nie straszny.
 • Poszukiwacze Skarbów – dzieci 4,5,6 letnie
  Przed nami wiele przygód i niespodzianek, które niesie każdy nowy dzień.
  Ten rok chcemy przeżyć jak najciekawiej, aby dobrze przygotować się do szkoły.
  Chociaż ważne są dla nas te dni, których jeszcze nie znamy, to bardzo cenimy także wszystkie beztroskie chwile, spędzane teraz w gronie dobrych przyjaciół i troskliwych nauczycieli. Uczestnicząc w różnorodnych działaniach edukacyjnych i wychowawczych znajdujemy skarby mądrości, przyjaźni i wszechstronnych umiejętności. Nasza „firmowa specjalność” to plastyka, a szczególnie tworzenie obrazów malowanych na szkle. Uczymy się tak postępować, aby inni mogli powiedzieć o każdym z nas: dobry kolega, mądry przedszkolak, wspaniały pomocnik , kulturalne dziecko. Nad naszym harmonijnym rozwojem czuwają w tym roku nauczycielki: pani mgr Małgorzata Palicka, dyrektor i pani mgr Lucyna Błaszczak, a w codziennych sytuacjach towarzyszy nam także pani Jadwiga Dziedzina.
 • Przyrodnicy – dzieci 5, 6 letnie
  Jesteśmy grupą dzieci 4 – 5 letnich. Lubimy samodzielnie odkrywać i poznawać świat oraz innych ludzi, eksperymentując, bawiąc się i doświadczając na miarę własnych możliwości. Chętnie witamy każdy nowy dzień w przedszkolu.  Czerpiemy radość ze wspólnych zabaw. Uwielbiamy zabawy muzyczno – ruchowe, chętnie tańczymy, śpiewamy a także z przyjemnością wykonujemy prace plastyczne. Panuje u nas atmosfera ciepła, otwartości i bezpieczeństwa. Bardzo dbamy o nasze zdrowie i kondycję, dlatego dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Wychodząc na spacery poznajemy najbliższe otoczenie i podziwiamy otaczający nas świat przyrody. Jesteśmy już bardzo samodzielni: sami nakrywamy do stołu, podejmujemy się pełnienia obowiązków dyżurnego, dbamy o ład i porządek w naszym najbliższym otoczeniu. Uwielbiamy słuchać bajek, wierszy i opowiadań czytanych  przez nasze panie.

W każdej grupie wiekowej nad prawidłowym rozwojem dzieci opiekę sprawują 2 nauczycielki oraz pomoc nauczyciela.

Mapa dojazdu

Jeden komentarz do “Niepubliczne Przedszkole “Pluszak”

  LUCYNA BŁASZCZAK pisze na temat Niepubliczne Przedszkole “Pluszak”:
  Proszę o kontakt w ważnej kwestii: w informacjach o Przedszkolu PLUSZAK są zawarte dane z innej placówki przedszkolnej w Poznaniu, w tym bezprawnie użyte moje imię i nazwisko.

Napisz komentarz

REKLAMA

Dołącz do nas na Facebooku!

REKLAMA