komarKomary atakują! Kiedy robi się już na dobre ciepło nie dają nam o sobie zapomnieć. Ślady po ukąszeniach nie tylko nie ładnie wyglądają lecz również często powodują bardzo uciążliwe reakcje, które szczególnie przeszkadzają naszym dzieciom. Sezon “komarowy” natchnął nas na to, aby podzielić się z Wami kilkoma sposobami na to, jak uchronić siebie i dziecko przed tymi gamoniami :)

Najbardziej popularne są wszelkie środki w aerozolu, które mają zapobiegać ukąszeniom. Są lepsze, gorsze, ale prawda jest też taka, że nie każdemu pomagają. Jeśli czyjaś krew zawsze szczególnie komarom smakowała nie pomogą na to nawet najlepsze środki ze sklepu czy apteki.

Poza typowo chemicznymi środkami pomagającymi nam odganiać te nieznośne owady są również bardziej naturalne sposoby. Oto one:

1. Olejek waniliowy – Przed wyjściem w plener wysmaruj siebie i swoje dziecko olejkiem waniliowym. Może być taki przeznaczony typowo do ciasta. Pięknie pachnie, a komary go wręcz nienawidzą.

2. Czosnek, czosnek, czosnek! – Oczywiście nie będziemy Was namawiać, żebyście zamiast biżuterii nosili warkocze czosnku. Kiedy jednak idziecie na grilla warto przygotować potrawy, czy sosy do mięs właśnie na bazie czosnku. Jest to kolejny zapach, który drażni i odstrasza komary.

3. Witamina B – Podobno witamina B może zdziałać cuda. Komary czują jej zapach i również go nie znoszą. W okresie wiosenno-letnim warto przyjmować witaminę B regularnie. Wtedy będziemy mogli zapomnieć o uporczywych ukąszeniach. Jeśli jednak nie chcecie brać witaminy przez cały ten okres, wystarczy, że dwa dni przed planowanym wyjazdem zaczniecie ją przyjmować. Powinno podziałać!

4. Olejki eteryczne – Wystarczy, że zmieszacie olejek eteryczny z wodą destylowaną lub alkoholem, przelewacie to do buteleczki i gotowe. Wystarczy teraz spryskać ubranie i ciało, a następnie śmiało wychodzimy z domu. Najskuteczniejszymi olejkami eterycznymi, których komary zupełnie nie lubią są: lawendowe, miętowe, cedrowe, eukaliptusowe, tymiankowe, czy bazyliowe.

Mamy nadzieję, że te klika sposobów pomogą Wam i Waszym dzieciom przejść przez cały sezon bez zbędnych ukąszeń. Pogoda sprzyja, więc chyba czas pomyśleć o jakimś wyjeździe, tym razem bez komarów:)

Spodobal Ci sie ten artykuł? Podziel sie nim ze znajomymi!